ייצור שקיות ואריזות נייר ופוליאתילן

למידע נוסף השאירו פרטים:

  אריזות מתכלות למזון

  אריזה מתכלה – לעבור לאריזות מתכלות למזון

  חברת תיקו המתמחה בייצור אריזות ושקיות לענפים שונים במשק, הינה מהחברות הראשונות בתחום ששמה דגש מיוחד על ייצור ושיווק מוצרים ירוקים וידידותיים לסביבה. הדגש ניכר בין היתר בייצור ושיווק של אריזות מזון מתכלות, על החשיבות של אריזות מתכלות למזון יוסבר במאמר הבא.

  דברו איתנו

  בעיית הזיהום של מוצרי אריזת מזון

  כידוע, העולם של ימינו סובל מעודף של פסולת שאינה מתכלה, שמזהמת את הסביבה, כאשר מקור נכבד לפסולת זו הינן אריזות של ענף המזון, בין אם מדובר באריזות של מוצרי מדף בסופרים או מוצרי אריזת מזון של מסעדנות מוכנים לאכילה. בכל מקרה מדובר באריזות חד פעמיות שעשויות מחומרים לא מתכלים ושלא ניתן למחזר אותם, עם כמות רבה של מוצרי פלסטיק שתהליך ההתפרקות שלהם אורך מאות שנים, כשהחומרים אליהם הוא מתפרק מזהמים את היבשה ואת המים. את מוצרי הפלסטיק לא אחת אין זה אפשרי או כדאי למחזר, וכל זאת לצד היות הפלסטיק חומר זמין וזול שהופך אותו לנפוץ בתחום אריזות המזון, ומכאן גם למקור זיהום רציני.

  עליית המודעות לנושאי אריזת מזון

  אריזות מזון מהוות מרכיב מהותי באספקת מזון לציבור, והן נדרשות להגן על המזון מפני פגיעות חיצוניות, תנאי מזג אוויר וזיהומים. כמו כן הן נדרשת לשמור על המזון שיש בתוכן איכותי, בטוח וטרי בטמפרטורה הרצויה. על גבי האריזות או בתוכן ניתן להעביר הסברים אודות מוצר המזון, מרכיביו ואופן השימוש בו.

  עם עליית המודעות העולמית לנושאי איכות הסביבה, לצד תקנות וחקיקות בתחום בקרב מדינות רבות בעולם, גם נושא אריזות המזון נדרש לשנות את גישתו. לשם כך הושקעו משאבים רבים בפיתוח של אריזות מזון ידידותיות לסביבה, שניתן לעשות בהן שימוש חוזר, שניתן למחזר אותן או שהן עשויות מחומרים מתכלים. גישות אלו ניכרות בקרב חברות מזון גדולות ברחבי העולם, לאור רצון לספק מענה הולם לדרישות השוק והציבור ובכדי להכין את פסי הייצור והאספקה של החברות לדרישות החוק בעתיד.

  גם בישראל הנוטה לדשדש מאחור בכל הקשור לאיכות סביבה, נושאי אריזת מזון ירוקות החלו לחלחל לתעשייה ולעסקים, עם הבנה ששינויים בחוק יגיעו במוקדם או במאוחר, ועם הבנת היתרונות הכלכליים במעבר לאריזות אלו.

  שימוש באריזות מתכלות בענף המזון

  כל עסק הפועל בענף המזון והמסעדנות נדרש לכמות גדולה של אריזות ושקיות, בין אם עבור הגשת מזון במקום, מכירתו במשלוחים וכדומה. אריזות אלו הופכות מהר מאוד לפסולות ובכדי להקטין את הנזקים שלהן הן מוצעות כיום כמוצרים מתכלים. מדובר באריזות ירוקות שמורכבות מחומרים טבעיים שמתפרקים בפסולת. כפועל יוצא מכך עסק שעושה שימוש באריזות מתכלות תורם לאיכות הסביבה וכך גם יוצר לעצמו תדמית חיובית בקרב לקוחותיו.

  בנוסף, אריזות מתכלות שמבוססות על חומרים טבעיים גם יותר בריאות לשימוש בהיותן נטולות חומרים מזיקים העלולים להשתחרר לתוך המזון הארוז, בייחוד אם מדובר במזון ארוז חם או כזה שנדרש להישאר ארוז זמן ממושך.

  סוגי אריזות מזון מתכלות שיש כיום

  בשוק של ימינו קיימים סוגים שונים של אריזות מזון מתכלות, ביניהם בולטים שני סוגים עיקריים, של עמילן תירס ושל קנה סוכר, כאשר לכל סוג של אריזה יש יתרונות וחסרונות משלה.  לאריזת עמילן תירס יש חזות יותר מרשימה ומצד שני אריזות מקנה סוכר הרבה יותר עמידות. כמו כן ניתן למצוא אריזות מתכלות מחומרים טבעיים המשמשות כשקיות פלסטיק או נייר, שהינן ידידותיות לסביבה ולא משחררות בעת התפרקותן חומרים רעילים. בנוסף ניתן למצוא אריזות מזון העשויות מפלסטיק מתכלה המכונה גם ביו פלסטיק או פלסטיק ביולוגי, שמופק ממקורות מתחדשים שאינם נפט והתוצרת שלו, עם פולימרים בעלי יכולת פירוק ביולוגית כמו של פסלוות אורגנית.

  אריזות מזון מתכלות מוצעות בשוק בשלל צורות ומידות, כניירות עטיפה, אריזות נייר למזון, שקיות, קופסאות וגם ככלי אוכל. למשל ניתן למצוא בשוק קערות מחומר מתכלה המתאימות למרקים, מנות חמות, סלטים וכדומה. כמו כן ניתן למצוא קופסאות מזון מחומר מתכלה ששומרות על חום המזון, ושהינן נוחות לנשיאה, כמו אריזת צדפה עם נפח וסגירה, חמגשית עם חלוקה פנימית לתאים, או אריזות צורניות עם נפח יחסית קטן המשמשות למשל עבור פיצות ובורקסים.

  בנוסף, אל כל אחד מסוגי אריזות המזון ניתן להוסיף הדפסות צבעוניות של בית העסק, כמו לוגו  שם וכדומה. מי שרוצה ללכת עוד צעד קדימה יכול לבחור להגיש גם בכלי אוכל וגם בסכום חד פעמיים מתכלים.

  תכנון אריזות מזון ירוקות

  כאמור, בשנים האחרונות עולה הדרישה לאריזות מזון ידידותיות לסביבה. תכנון וייצור של אריזות אלו נדרש בהבנת צורכי שוק המזון, הכרת הליכי ייצרו מזון ואריזתו, והתפקידים שאריזות אלו נדרשות לספק הכוללים בין היתר העברה של מידע ונוחות שימוש. בנוסף, על אריזות המזון לעמוד בדרישות התקן בתחום, בין אם מדובר בהתאמה של אריזות למחזור, שימוש חוזר, הסבה אנרגטית או אורגנית. ומעבר לכך יש לעצבן כך שיתאימו למותג וקהל היעד שלו.

  הזמנת אריזות מזון מתכלות

  להזמנת אריזות מזון מתכלות, ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא צרו קשר עם חברת תיקו בטלפון 04-6527955.

   

  ייצור שקיות ואריזות נייר ופוליאתילן

  למידע נוסף השאירו פרטים:


   חברה לעיצוב אתרים חברה לעיצוב אתרים